Plandeki przesuwne dla przemysłu

Home / Plandeki przesuwne dla przemysłu
Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu do klientów plandek przesuwnych przeznaczonych dla różnych branż przemysłowych, idealnie dopasowanych do pomieszczenia, dzięki produkcji zgodnie z wymiarami i życzeniem klienta. Nasze kurtyny przesuwne doskonale spełniają swoje funkcje: pozwalają na wydzielenie przestrzeni na hali produkcyjnej, tworzą oddzielne stanowiska pracy, chronią przed zanieczyszczeniami czy chłodem, pozwalają na dogrzanie pomieszczenia i zatrzymanie w nim ciepła. Dzięki połączeniu plandeki PCV z folią przezroczystą zyskujemy dodatkowo pas wizyjny - pozwala to na obserwowanie co się dzieje za przegrodą bez konieczności wchodzenia na dane stanowisko pracy. Plandeki przesuwne mogą posłużyć również jako tymczasowa przegroda zwłaszcza zimą, żeby zapobiec utracie ciepła lub żeby dogrzać część pomieszczenia, co znacznie obniża koszty. kurtyny magazynowe  

Przykładowe zastosowanie kurtyn przesuwnych

Najczęściej nasi klienci zaopatrują się w kurtyny przesuwne do:
  • magazynów
  • hal produkcyjnych
  • myjni samochodowych
  • lakierni
  • ślusarni
  • spawalni
Potrzebujesz kurtyny przesuwnej? Zadzwoń i zamów - 780 090 280  

Oferowane materiały do produkcji plandek przesuwnych

Do produkcji plandek przesuwnych używamy następujących materiałów:
  • Tkaniny PCV o gramaturze 650 g/m2 - oferowanej w wielu kolorach do wyboru klienta, najpopularniejsze to brązowy, ecru, szary, niebieski, zielony, żółty, czerwony czy czarny. Bardzo wytrzymały materiał, podwójnie gumowany, wysoce odporny na rozerwanie.
  • Tkaniny PCV w połączeniu z folią przezroczystą – wykorzystanie materiału PCV o gramaturze 650 g/m2 zgrzanego z mocną folią przezroczystą daje możliwość wykonania pasa wizyjnego w kotarze przesuwnej. Jest to rozwiązanie wybierane przez naszych klientów do myjni samochodowych czy na hale produkcyjne dla oddzielenia stanowisk pracy.
  • Tkaniny PCV samogasnącej – to materiał PCV o gramaturze 650 g/m2, atestowany, wzbogacony o specjalny proszek, dzięki któremu plandeka po odcięciu jej od źródła ognia samoistnie zagaśnie. Tego typu plandeki wykonujemy najczęściej dla miejsc zagrożonych zapłonem czy wybuchem takich jak ślusarnie czy spawalnie (kurtyny spawalnicze). Niestety w przypadku tego materiału ograniczeniem jest wybór koloru spośród czterech dostępnych: zielony, biały, khaki i szary.
  • Tkaniny PP (PE) o gramaturze 200 g/m2 – to materiał bardzo lekki a jednocześnie wytrzymały. Niska waga pozwala na prosty i szybki jej montaż, wystarczy linka gumowa lub linka stalowa, nie ma konieczności stosowania systemu szyn i rolek. Dostępna jednak tylko w trzech kolorach: niebieskim, zielonym i szarym.
 

Jak wygląda montaż kotary przesuwnej?

Montaż kotary przesuwnej jest bardzo prosty i odbywa się we własnym zakresie. My dostarczmy do klienta gotową do montażu plandekę wyposażoną w zakute w plandece na górnej krawędzi oczka montażowe do przesuwania plandeki na lince celnej. Możemy też przynitować oczka kotarowe, które wystają poza kotarę i zapewniają bezawaryjne jej przesuwanie na lince stalowej. Jest też trzecia możliwość montaż kotary na rolkach i szynach – na krawędzi plandeki nitujemy rolki poliamidowe i dołączamy szyny do samodzielnego montażu.
Wycena plandek