Najlepsze plandeki ogrodowe na sezon 2024

Najlepsze plandeki ogrodowe na sezon 2024

Plandeki ułatwiają pracę w ogrodzie na wiele sposobów. Pamiętaj jednak, że nie każda plandeka nadaje się do tego zastosowania. W tym wpisie przybliżę Ci korzystne rozwiązania z wykorzystaniem plandeki w Twoim ogrodzie.

Sezon ogrodniczy to idealny czas, aby zrobić inwentaryzację brakujących materiałów ogrodniczych. Nadszedł również czas na zastanowienie się, jak zabezpieczysz swoje rośliny na zimę.

najlepsze plandeki ogrodowe na

Zasłony z plandeki PCV do zastosowania w szklarni

Kiedy noce mogą być jeszcze chłodne, trzeba chronić delikatne sadzonki przed mrozem. Firmy dostarczające sadzonki i inne artykuły ogrodnicze najczęściej prowadzą uprawę roślin w szklarniach. Szklarnie wpuszczają światło przez przezroczyste boki oraz izolują obszar od powietrza zewnętrznego, dzięki czemu zatrzymują ciepło i wilgoć tworząc idealne środowisko do wzrostu.

Być może nie chcesz lub nie potrzebujesz inwestować w pełnowymiarową szklarnię, ale możesz zrobić ją samemu bez konieczności wydawania dużych kwot. Potrzebujesz do tego przezroczystą plandekę PCV oraz drucianą/metalową konstrukcję stojaka. Plandeka posiada otwory, dzięki którym zamocujesz ją do w górnej części stojaka przy pomocy opasek zaciskowych/liny. Pozostała część plandeki zostanie puszczona swobodnie wzdłuż stojaka. Dzięki temu uzyskasz sztuczne środowisko idealne do wzrostu Twoich roślin.

Plandeka do ochrony roślin przed zwierzętami

Aby zadbać o swoje rośliny i ochronić je przed szkodnikami polecam założenie winylowych plandek siatkowych.

Plandeki siatkowe pozwalają na dotarcie do roślin wyłącznie pewnej ilości słońca, co może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym nasłonecznieniem. Pozwalają również na przedostawanie się deszczu do roślin.

Dużą zaletą jest fakt, że siatkowe plandeki odstraszają szkodniki, chroniąc uprawy przed zwierzętami. Ćmy kapuściane mogą niszczyć uprawy, takie jak brokuły, brukselka, kapusta, kalafior i jarmuż. Nie trać plonów zabezpieczając ogród wysokiej jakości plandeką.

Plandeka PCV do zastosowania w Twoim ogrodzie

Męczy Cię ciągłe pielenie ścieżki w ogrodzie? Jeśli nie będziesz o nie dbać, chwasty rozprzestrzenią się na pobliskie rośliny. To męczące zadanie, ale możesz położyć kres temu problemowi.

Zablokuj wzrost chwastów za pomocą wodoodpornych plandek winylowych. Rozłóż plandekę, aby utworzyć ścieżki spacerowe i zostaw rzędy ziemi dla roślin. Chwasty nie rosną przez ciężki winyl, a woda spływa do roślin, które jej potrzebują. Wodę można łatwo przesunąć z plandeki na rośliny, co znacznie ułatwi Twoją pracę w ogrodzie.

Plandeki stosowane do zachowania czystości ogrodu

Przed rozpoczęciem pielenia ogrodu rozłóż niebieską plandekę. Wszystkie chwasty, które wyrwiesz, wrzuć na plandekę. Po zakończeniu pracy możesz przeciągnąć plandekę na stos kompostu. Plandeki foliowe ułatwiają przechowywanie kompostu w zamkniętym obszarze podczas dodawania go do gleby w ogrodzie. Po usunięciu całego kompostu wypłucz plandekę do czysta, pozwól jej wyschnąć i przechowuj ją, dopóki nie będzie ponownie potrzebna.

Możesz również na rozłożoną wcześniej plandekę zgrabić liście i przenieść je do ogrodu. Przykrycie ziemi liśćmi posiada kilka korzyści. Rozkładają się one  i dodają składników odżywczych do ziemi podczas cieplejszych jesiennych i wiosennych dni. Używanie wytrzymałej plandeki polietylenowej do przykrycia ogrodu na zimę pomaga utrzymać cieplejszą glebę, co wspomaga rozkład liści.

Najlepsze plandeki ogrodowe – sprzedaż

Wiesz już, że plandeki mają wiele korzystnych zastosowań dla Twojego ogrodu. Warto wybrać te, które dzięki swojej wysokiej jakości posłużą przez kilka sezonów. Aby odpowiednio dopasować plandeki do Twojego zastosowania, proponujemy również produkcję plandek na wymiar, dzięki której otrzymasz materiał perfekcyjnie dopasowany do twoich potrzeb.

Skontaktuj się ze mną, aby poznać więcej szczegółów odnośnie zamówienia. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

 

Wycena plandek