Mocne i grube plandeki, dlaczego warto je stosować?

Mocne i grube plandeki, dlaczego warto je stosować?

Niektóre projekty i zastosowania wymagają więcej niż standardowej plandeki. Niewłaściwy typ plandeki może prowadzić do kosztownych uszkodzeń lub wymagać wymiany szybciej, niż się spodziewasz. Nie trać pieniędzy kupując niewłaściwy rodzaj plandeki.

Jeśli potrzebujesz wyjątkowo grubej lub wytrzymałej plandeki, znajdziesz wiele dostępnych opcji, jeśli wiesz, czego szukać. W tym wpisie pokażę Ci na jakie właściwości warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą plandekę dla Twojego zastosowania.

mocne-i-grube-plandeki-dlaczego-warto-je-stosowac

Z jakich materiałów produkuje się wytrzymałe i trwałe plandeki?

Różne plandeki są wykonane z różnych materiałów. Obecnie na rynku spotykamy się z dużym wyborem : plandeki płócienne, winylowe, polietylenowe i wiele innych. Wszystkie różnią się właściwościami.

Nie zawsze możesz oprzeć decyzję na jedynie na grubej/wytrzymałej plandece na podstawie nazwy. Jeśli potrzebujesz plandeki, która jest zarówno bardzo gruba, jak i wytrzymała, najlepszą opcją są plandeki winylowe. Przyjrzyjmy się bliżej pozostałym plandekom.

  • PLANDEKA PŁÓCIENNA – jest dostępna w niestandardowych rozmiarach, odporna na pleśń, wykonana z materiału bawełnianego, dzięki czemu materiał oddychający zapobiega kondensacji, nie do końca wodoodporna, więc nie można jej używać podczas ulewnego deszczu przez dłuższy czas.
  • PLANDEKA POLIESTROWA – jest dwa razy mocniejsza niż płócienna plandeka, występuje w sześciu kolorach, oddychająca tkanina pokryta silikonem, dostępna w niestandardowych rozmiarach, nie posiada chemicznego zapachu,
  • PLANDEKA UVR – posiada podwójną laminowaną powłokę, jest odporna na pleść, lekka, odporna na promieniowanie UV,
  • PLANDEKA WINYLOWA – wodoodporna, odporna na pleśń, posiada zgrzewane szwy z równomiernie rozmieszczonymi przelotkami, odporna na na uszkodzenia spowodowane ścieraniem, rozdarcia,

Jakie zastosowanie ma mocna plandeka ?

Przeznaczenie plandeki jest kluczowym czynnikiem przy wyborze najlepszej dla Twoich potrzeb. Zastanów się w jakich warunkach będzie ona wykorzystywana oraz jakie musi posiadać właściwości.

Poniżej przedstawiam przykładowe zastosowania dla konkretnych plandek:

  • PLANDEKA PŁÓCIENNA – Pokrowce na kemping, place budowy, pokrowce na sprzęt rolniczy, ogrodowy i sportowy, pokrowce na ciężarówki,
  • PLANDEKA UVR – pokrycie dachu, zabezpieczenie powierzchni podczas realizacji projektów malarskich, wodoodporne pokrowce na stół,
  • PLANDEKA POLIESTROWA – markizy i zadaszenia, pokrowce na łodzie, ciężarówki i pojazdy, pokrowce na meble ogrodowe,
  • PLANDEKA WINYLOWA – markizy i zadaszenia, zjeżdżalnie, antypoślizgowa ochrona podłogi na placu budowy, pokrowce na uprawy/siano, sprzęt rolniczy i sprzęt przemysłowy, ochrona mebli i podłóg podczas remontów, pokrowce na pojazdy.

Zachowaj czystość plandeki dla dłuższej żywotności materiału

Kiedy wyczyścisz i dokładnie wysuszysz plandekę po jej użyciu, posłuży ona dłużej. Brud i wilgoć mogą powodować szybsze niszczenie materiału. Aby wyczyścić plandekę, połóż ją płasko na utwardzonym podłożu. Użyj szczotki do szorowania, aby usunąć zaschnięty brud, trawę lub liście. Jeśli zauważysz tłuszcz lub olej, pomocny będzie płyn do mycia naczyń. Użyj wody, aby porządnie wypłukać plandekę. Powtórz proces z drugą stroną. Po rozwieszeniu plandeki do wyschnięcia przepłucz jeszcze raz obie strony.

Najlepiej powiesić plandekę w nasłonecznionym miejscu. Do suszenia nadaje się linka do prania lub lina między dwoma drzewami. Kiedy plandeka jest całkowicie sucha z obu stron, składaj ją wielokrotnie na pół, aż uzyskasz odpowiedni rozmiar do przechowywania.

Odpowiedni rozmiar grubej plandeki dla lepszego zastosowania

Warto stosowa mocne i grube plandeki, aby przedłużyć ich żywotność i być pewnym najlepszej ochrony. Prawidłowo dobrany rozmiar materiału jest kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jej finalne zastosowanie. Plandeka musi pokrywać cały teren, jaki powinna. Jeśli nie jesteś w stanie odpowiednio dobrać wymiaru ze standardowych propozycji, proponujemy produkcję plandek na wymiar. Po wstępnym wywiadzie potrzeb, pozwala ona na perfekcyjne dopasowanie plandeki do twojej docelowej aplikacji.

Skontaktuj się ze mną, aby poznać wszystkie szczegóły odnośnie produkcji plandek na wymiar. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Wycena plandek