Zabudowy altankowe na wymiar – Planmat.pl

zabudowy altankowe

 

Zabudowy altankowe na wymiar

Jednym ze sposobów zabezpieczenia altany przed niekorzystną pogodą są zabudowy altankowe z plandek. Nasza firma specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach zapewniając nie tylko ochronę przed deszczem, śniegiem wiatrem czy zimnem, ale również schludny wygląd pomieszczenia. Niejednokrotnie pokrycie zniszczonej altany plandeką poprawia jej estetykę, zwłaszcza dzięki bogatej dostępności kolorów.

Jak wiadomo wymiary altany czy wiaty są rozmaite, dlatego każda plandeka musi być dopasowana do ich rozmiaru. Między innymi z tego powodu nie posiadamy gotowych plandek na magazynie. Każda sztuka jest produkowana na indywidualne zamówienie według pomiaru Klienta. Niestandardowe gabaryty pomieszczenia nie są dla nas przeszkodą.

W ofercie zapewniamy zabudowy na altanki z materiału PE (PP) 200g/m2 oraz PCV 650g/m2 w jednolitym kolorze. Jednak dużym zainteresowaniem cieszą się plandeki na altanę z folią przezroczystą, która imitują okna. Takie rozwiązanie pozwala przepuścić światło do środka i zapewnia bardzo dobrą widoczność.

zabudowy altankowe
Zabudowy altankowe z plandeki:

Zarówno tkanina PE (PP) jak i PCV są wodoszczelne i mrozoodporne. Jednak różnica tkwi w gramaturze materiału, która warunkuje wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku plandeki na altanki PE (PP) 200g/m2 wypadają gorzej w porównaniu z zabudową na altanę wykonaną z PCV 650g/m2 lub 900g/m2, której wytrzymałość szacuje się na wiele lat. Dodatkowo możliwość zgrzania z folią przezroczystą zapewnia wyłącznie plandeka gumowana PCV. Z drugiej strony cena plandeki PE jest bardziej atrakcyjna. Aby dokonać właściwego wyboru warto bliżej zapoznać się z materiałem:

1. Zabudowy altankowe PE (PP) 200g/m2

Wprawdzie tkanina PE (PP) 200 g/m2 jest materiałem wytrzymałym a przy tym niewiele waży co ułatwia montaż a dodatkowo jest zdecydowanie tańsza.
• Gramatura: 200g/m2;
• Dostępne kolory – niebieski / zielony / jasny szary
• Dostępny osprzęt – oczka montażowe standardowe, uchwyty, obrotowe, linka gumowa
• Możliwość nadruku – brak
• Możliwość wgrzania okien – brak
• wersja trudnopalna- brak

2. Zabudowy altankowe PCV 650g/m2

Często spotykane pod nazwą plandeka gumowana. Zdecydowanym atutem plandek PCV jest możliwość wgrzania okien z folii przezroczystej oraz wykonania wysokiej jakości nadruku laminowanego. Jednak trzeba mieć na uwadze wyższy koszt zakupu.
• Gramatura – 650 g/m2, 900 g/m2
• Dostępne kolory – pełna paleta RAL (od ręki dostępne kolory standardowe)
• Możliwość nadruku – laminowany nadruk wysokiej rozdzielczości i jakości
• Dostępny osprzęt – oczka montażowe standardowe, uchwyty, obrotowe, linka gumowa
• Możliwość wgrzania okien – tak

Jak montować pokrycia plandekowe na altanki:

Plandeki są bardzo łatwe w montażu i nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani technicznych umiejętności. Wykonane na wymiar ściany są zakładane na uchwyty obrotowe, które mocuje się do belki. Takie rozwiązanie pozwala na szybki demontaż w okresie letnim lub tymczasowe podwinięcie na paskach do podwieszenia w przypadku niepewnej pogody. Aby montaż nie sprawiał trudności to przede wszystkim plandeki muszą być dopasowane pod wymiar altanki.

Warto również skorzystać z osprzętu jak np.: paski do podwieszenia, linka gumowa, uchwyty obrotowe. Dzięki nim zabudowa będzie dobrze dopasowana do altany. Jest to niezwykle istotne aby zapewnić skuteczność ochrony i nie dopuścić do zakłócenia szczelności. W przeciwnym wypadku plandeka może nie spełniać swojej funkcji.

zabudowy altankowe

Realizacja zabudowy altankowej na wymiar trwa zwykle ok 5 dni roboczych. Gotowe plandeki wysyłamy kurierem pod wskazany przez Klienta adres. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 780-090-280 .