Jak ograniczyć straty ciepła w hali przemysłowej ?

jak ograniczyć straty ciepła w hali produkcyjnej ?

 

Jak ograniczyć straty ciepła w hali przemysłowej ?

Hale produkcyjne z uwagi na swoje wielkometrażowe powierzchnie często nie trzymają ciepła. Zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym nasuwa się pytanie: Jak ograniczyć straty ciepła w hali przemysłowej ? W trosce o komfort cieplny pracowników stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia. Jednym z nich są kotary przemysłowe. Sprawdzają się znakomicie zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kurtyny przemysłowe są wodoodporne oraz wytrzymałe na niskie temperatury – mogą być stosowane w temperaturach do – 35 st. C.

 

jak ograniczyć straty ciepła w hali produkcyjnej ?

Przesłony z plandeki są bardzo popularnym sposobem na podzielenie pomieszczeń o dużym metrażu lub zabezpieczenie otworów wejścia/ wyjścia przed warunkami pogodowymi. Wszystkie kotary z plandeki wykonujemy na zamówienie według wytycznych Klienta. Z uwagi na rozmaite rozmiary hal przemysłowych każda produkowana przez nas przesłona realizowana jest zgodnie z wymaganym wymiarem. Co więcej, zapewniamy możliwość doboru koloru i dodatkowego osprzętu. Dzięki temu możemy zaproponować nietypowe realizacje dopasowane pod indywidualne potrzeby zamawiającego. Z drugiej strony nie posiadamy gotowych produktów na magazynie, ale za to gwarantujemy szybką realizację.

Kluczowym elementem plandeki kotarowej są specjalne zapięcia – uchwyty kotarowe, zanitowane na stałe w materiał. Dzięki nim kurtyna po zamontowaniu na rurce lub lince przesuwa się bez żadnych oporów niczym firanka. Oczka kotarowe mają otwór o średnicy ok fi 35mm i wykonane są ze stali ocynkowanej.

Wybierz materiał na kotary przemysłowe

Plandeki kotarowe wykonujemy z kilku rodzajów tkanin: PE (PP), PCV oraz PCV w wersji trudnopalnej. Produkujemy również kotary z plandeki z oknami – wgrzana folia przezroczysta. Ponadto zapewniamy bogaty wybór kolorów materiału.

1. Kotary przemysłowe PE (PP)

Tkanina PE (PP) 200 g/m2 jest odporna na wszelkie negatywne warunki atmosferyczne. Ponadto jest dość lekka co ułatwia mobilność kotary, a to z kolei ułatwia montaż wielkopowierzchniowych plandek.

• Tkanina – PE (PP) – polietylen powlekany polipropylenem;
• Gramatura: 200g/m2;
• Wybór kolorów – niebieski / zielony / jasny szary
• Dodatkowy osprzęt – oczka montażowe standardowe, oczka kotarowe, linka gumowa
• Opcja nadruku – brak
• Możliwość wgrzania okien – brak
• Odmiana trudnopalna – brak

2. Kotary przemysłowe PCV

Tkanina PCV znana też jako plandeka gumowana, jest bardzo popularna w produkcji kotar, gdyż daje możliwość zgrzania z folią przezroczystą i wykonania wysokiej jakości nadruku laminowanego. Materiał idealnie chroni przed deszczem, mrozem, wiatrem i zimnem. Z uwagi na dużą gramaturę tkaniny przesłony przemysłowe z PCV są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z realizacjami wykonanymi z PE (PP) 200g/m2, ale za to zdecydowanie cięższe.

• Tkania– PCV – polichlorek winylu
• Gramatura – 650 g/m2, 900 g/m2
• Wybór kolorów – pełna paleta barw RAL (od ręki dostępne kolory standardowe)
• Dodatkowy osprzęt – oczka montażowe standardowe, oczka kotarowe, linka gumowa
• Opcja nadruku – laminowany nadruk wysokiej rozdzielczości i jakości
• Możliwość wgrzania okien – tak
• Odmiana trudnopalna – dostępna

jak ograniczyć straty ciepła w hali produkcyjnej ?jak ograniczyć straty ciepła w hali produkcyjnej ?

Kurtyny przemysłowe specjalistyczne

Dużą popularnością cieszą się kotary przemysłowe PCV z oknem. Zgrzanie folii przezroczystej w plandekę poprawia efekt wizualny i pozwala na przepuszczanie światła do pomieszczenia. Dodatkowo tak wykonana przesłona zapewnia dobrą widoczność.

W naszej ofercie dostępne są także specjalistyczne kotary z certyfikatem trudnopalności B2 przeznaczone do: spawalni, kopani, hut, stoczni. Kotary przemysłowe samogasnące produkuje się z odmiany tkaniny PCV o grubości 650 g/m2 w 3 kolorach: biały, niebieski i khaki. Do plandek trudnopalnych na życzenie Klienta dołączamy atest.

Jeśli nie wiesz jak ograniczyć starty ciepła w hali przemysłowej – zdaj się na nas i kup kotary z plandeki , zadzwoń 780-090-280.

 

 

Wycena plandek