Czy plandeki zatrzymują ciepło?

Czy plandeki zatrzymują ciepło?

Plandeki są uniwersalnym materiałem, można je wykorzystać zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Większość ludzi myśli o nich jako o okryciu, które utrzymuje przedmioty w suchości i chroni je przed mrozem, deszczem i śniegiem, ale nadają się do czegoś więcej. Jedną z najbardziej przydatnych cech niektórych plandek jest to, że mogą zatrzymywać ciepło. Plandeki są doskonałymi izolatorami w różnych sytuacjach.

Przeczytaj wpis i poznaj różne rodzaje plandek zatrzymujących ciepło i przyjrzyj się bliżej ich najlepszym zastosowaniom.

czy plandeki zatrzymują ciepło

Rodzaje plandek, które zatrzymują ciepło

Plandeki w ciemnych kolor przyciągają słońce, co jest korzystne dla wzrostu temperatury, ale musisz jednak pamiętać, że są sytuacje, w których możesz potrzebować przezroczystej plandeki. Jeśli Twoim celem jest zablokowanie zimnego powietrza przy jednoczesnym wpuszczeniu światła, przezroczysta plandeka PCV jest idealna.

Przezroczysta plandeka PCV zasłony z przezroczystego PCV są wodoodporne i ciężkie. Są odporne na rozdarcia nawet przy dłuższym użytkowaniu. Ze względu na fakt, że są przezroczyste, światło może przez nie przenikać i oświetlać dany obszar. Są jednym z najlepszych wyborów do izolacji otwartych ościeżnic drzwiowych i okien na placu budowy. Występują zarówno w standardowych formatach, jak i tych niestandardowych. Plandeki na wymiar to nasza specjalność.

Wytrzymała plandeka z polietylenu – występuje w  brązowo-zielonych, srebrnych, białych lub zielono-srebrnych barwach. Plandeki polietylenowe wykazują dużą wytrzymałość. Są wodoodporne. Posiadają różne grubości, które wpływają na poziom izolacji – im grubsza plandeka, tym większa izolacja. Doskonałe rozwiązanie dla zatrzymania ciepła na wysokości gleby.

Plandeka poliestrowa powlekana winylem – plandeka powlekana winylem jest dostępna w 16 kolorach, co pozwala dopasować ją do estetyki zewnętrznej. Dostępnych jest 10 standardowych rozmiarów oraz wymiary niestandardowe, które pozwalają dopasować plandekę idealnie do Twojej aplikacji. Jest wodoodporna i odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu promienie słoneczne nie zniszczą powłoki plandeki, a materiał doskonale będzie blokował wiatr.

Jakie zastosowanie mają plandeki?

Jakie są najlepsze zastosowania plandek, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła? Oto kilka sposobów ich wykorzystania.

  • Plandeki do napraw awaryjnych :Wyobraź sobie sytuację, w której wietrzna burza złamała gałąź drzewa, a ta gałąź rozbiła okno. Do twojego domu napływa zimne powietrze. Przezroczyste plandeki z PCV tworzą barierę, która przepuszcza światło, jednocześnie blokując dostęp zimniejszego powietrza. Nie jest to trwała naprawa, ale daje ci czas, zanim profesjonalista będzie mógł wymienić szybę.Plandeka winylowa jest również pomocna, jeśli coś uszkodzi dach. Zatrzymuje wodę i zapobiega utracie ciepła z poddasza na zewnątrz. Jest to szczególnie pomocne, jeśli woda wsiąknie w izolację.
  • Plandeki do Twojego ogrodu:Jesteś ogrodnikiem lub chcesz zacząć? Umieść plandekę winylową w swoim ogrodzie, aby wspomóc proces ocieplania gleby. Ciemny kolor plandeki przyciąga słońce, które ogrzewa Twój obszar, co wspomaga wzrost Twoich roślin, ale również pomaga w szybkim kompostowaniu.Dodatkowo, aby ochronić ogród przed mrozem, zabezpiecz obszar przezroczystą plandekę PCV nad grządką, aby stworzyć prowizoryczną szklarnię.
  • Plandeki na patio i taras:Czy masz zadaszony taras, z którego nie korzystasz, dopóki nie zrobi się cieplej? Możesz wykorzystać przezroczyste plandeki PCV, aby stworzyć ściany, które blokują zimne powietrze, jednocześnie wpuszczając światło słoneczne. Pozwoli to na ogrzanie tarasu i wydłużenie okresu, w którym możesz korzystać z niego korzystać. Dodatkowo polecam wykorzystanie plandeki polietylenowej lub plandeki winylowej, aby zapobiec przepływowi powietrza między deskami.W cieplejsze dni możesz opuścić jedną ścianę i zastąpić ją siatkową plandekę, aby chronić się przed insektami i wpuścić trochę świeżego powietrza.
  • Plandeki do basenów zewnętrznych:Okrycie basenu zewnętrznego plandeką winylową pozwala na zachowanie wyższej temperatury w nocy, dzięki czemu woda nie traci ciepła. Promienie słoneczne w dzień dodatkowo nagrzewają wodę, dzięki czemu szybciej jest gotowa do korzystania. Ta technika pomaga również zapobiegać przedostawaniu się robaków, ptaków i innych zwierząt do basenu. Zatrzymuje liście, pyłki, brud, gałązki i igły sosnowe. Dzięki temu konserwacja basenu jest o wiele łatwiejsza.

Porada eksperta – jakie plandeki wybrać, aby zatrzymać ciepło?

Wybór odpowiedniej plandeki dla Twojej aplikacji nie jest taki trudny, jak może się wydawać. Plandeki posiadają bardzo dużo zalet, które mogą korzystnie wpłynąć na Twój ogród, taras czy inne miejsce, w którym postanowisz je zastosować. Doskonałą opcją są plandeki na wymiar. Tworzymy je według Twoich konkretnych potrzeb, rozmiarów, aby perfekcyjnie dopasować materiał do docelowego miejsca jego stosowania.

Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się więcej szczegółów odnośnie zamówienia. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i pomogę w podjęciu odpowiednich decyzji.

Wycena plandek