Wybieramy najlepsze plandeki do ogrodu na 2024 rok

Wybieramy najlepsze plandeki do ogrodu na 2024 rok

Sezon ogrodniczy 2024 roku przed nami. Teraz jest idealny moment, aby przygotować listę potrzebnych artykułów ogrodniczych, które pomogą chronić Twój ogród w okresie zimowym. To także czas na zakup nasion i rozpoczęcie sadzonek.

Plandeka to bardzo uniwersalny element, którego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie. Pełni funkcje ochronne, zabezpieczające, dzięki czemu Twój ogród przetrwa w idealnym stanie nawet najgorsze warunki atmosferyczne. Jedną z wielu kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie jest materiał i rodzaj kupowanej plandeki. Nie każda plandeka nadaje się do użytku w ogrodzie.

Przeczytaj wpis, aby dowiedzieć się jak wybrać najlepszą plandekę.

wybieramy najlepsze plandeki dla twojego ogrodu

Plandeki PCV stosowane w szklarniach

Kiedy noce są jeszcze chłodne, trzeba chronić delikatne sadzonki przed mrozem. Najczęściej firmy ogrodnicze prowadzą hodowlę roślin w szklarniach.

Szklarnie przepuszczają światło przez przezroczyste boki, ale jednocześnie izolują obszar od powietrza zewnętrznego, dzięki czemu zatrzymują ciepło i wilgoć. Rośliny dobrze się rozwijają dzięki cieple i wilgotności panującej w szklarni, tworząc idealne środowisko do wzrostu.

Możesz nie mieć miejsca ani pieniędzy, aby zainwestować w pełnowymiarową szklarnię, ale możesz zrobić szklarnię samodzielnie dla swoich roślin, nie wydając dużo. Zrób to, kupując przezroczystą plandekę z PCV i używając jej do uformowania zasłony otaczającej druciany stojak, który trzymasz na tarasie lub patio.

Przezroczysta plandeka z PCV posiada otwory, których można użyć z opaskami zaciskowymi lub liną, aby przymocować plandekę do górnej półki regału. Pozostała część plandeki będzie układać się na ziemi. Dwa końce plandeki zachodzą na siebie i umożliwiają łatwy dostęp do półek, na których przechowywane są rośliny.

Plandeki dla Twojego ogrodu

Mała szklarnia dla warzyw lub owoców, o której pisałem wyżej nie jest jedynym rozwiązaniem. Zdarza się, że klienci chcą cały swój ogród zamienić w szklarnie. Plandeki są wówczas doskonałym, ekonomicznym rozwiązaniem.

Stwórz prowizoryczną szklarnię wokół swojego ogrodu, używając przezroczystej plandeki z PCV, której rozmiar pasuje do całego obszaru Twojej działki. Potrzebujesz kilka słupków cedrowych, które zakupisz w sklepie z artykułami rolniczymi. Umieść je, aby utworzyć zarys ogrodzenia wokół ogrodu. Dodaj kilka słupków cedrowych pośrodku, aby uzyskać wsparcie. Słupki cedrowe wykazują długą żywotność, dzięki czemu posłużą Ci w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.

Kup plandekę PVC, która jest wystarczająco długa, aby pokryć cały ogród. Plandeka wpuszcza słońce, jednocześnie zatrzymując chłodniejsze powietrze na zewnątrz. Możesz zasiać część nasion przed ostatnimi przymrozkami, wydłużając sezon wegetacyjny. Ona odpowiednio zachowa ciepło umożliwiając roślinom szybszy wzrost.

Plandeki ochronią rośliny przed szkodnikami

Ćmy kapuściane mogą niszczyć uprawy, takie jak brokuły, brukselka, kapusta, kalafior i jarmuż. Nie trać plonów przez szkodniki. Kup plandeki z siatki winylowej, aby chronić swoje rosnące warzywa.

Siatkowe plandeki pozwalają na dotarcie światła słonecznego i deszczu do roślin, co może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym nasłonecznieniem. Nie pozwalają natomiast na dotarcie szkodników, dzięki czemu Twoje rośliny są bezpieczne.

Siatkowe plandeki chronią uprawy przed zwierzętami. Czy jesteś zmęczony utratą niektórych plonów? Użyj plandeki z siatki, aby uniemożliwić dostęp zwierzętom i zadbać lepiej o swoje sadzonki.

Plandeki pomogą w zachowaniu czystości Twojego ogrodu

Przed rozpoczęciem pielenia ogrodu, rozłóż niebieską plandekę obok ogrodu. Kiedy wyrywasz chwasty, wrzuć je na plandekę. Po zakończeniu pracy możesz przeciągnąć plandekę na stos kompostu.

Plandeki foliowe ułatwiają przechowywanie kompostu w zamkniętym obszarze podczas dodawania go do gleby w ogrodzie. Po usunięciu całego kompostu wypłucz plandekę do czysta, pozwól jej wyschnąć i przechowuj ją, dopóki nie będzie ponownie potrzebna.

Kolejną opcją jest zagrabienie liści na plandekę, dzięki czemu zakryją powierzchnię plandeki i spokojnie przejdą swój okres rozkładania. Dodatkowym atutem jest fakt, iż liście cały czas będą oddawać ziemi składniki odżywcze podczas cieplejszych jesiennych dni i wraz z nadejściem wiosny. Używanie wytrzymałej plandeki do przykrycia ogrodu na zimę pomaga utrzymać cieplejszą glebę, co pomaga w rozkładzie liści.

Plandeki stosowane w ogrodach – sprzedaż

Jak widzisz, plandeki posiadają liczne funkcje ochronne, które korzystnie mogą wpłynąć na rozwój roślin w Twoim ogrodzie.

Skontaktuj się ze mną, aby poznać więcej szczegółów odnośnie plandek ogrodowych. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i pomogę w złożeniu zamówienia odpowiedniego dla Twojej aplikacji.

Wycena plandek