Plandeki na zimę 2024

Plandeki na zimę 2024

Plandeki ze względu na swoją uniwersalność znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach. Zanim się obejrzymy znowu będzie zima. Jest to okres roku, w którym musisz szczególnie zadbać o zabezpieczenie swojego ogrodu lub innego terenu narażonego na mróz czy śnieg.

Poniżej przedstawiam Ci listę 18 sposobów na wykorzystanie plandeki, gdy nadejdzie zima.

plandeki na zimę 2024

18 najlepszych zastosowań dla plandeki w okresie zimowym

 1. Zachowanie czystości Twojego trawnika – tj. gdy liście i igły sosnowe zaczynają jesienią spadać, użyj plandeki, aby uprościć sprzątanie. Skorzystaj z  grabi lub dmuchawy do liści i umieść je na środku niedrogiej niebieskiej plandeki foliowej. Następnie przeciągnij ją do stosu kompostu lub pojemnika i usuń liście bez pozostawiania bałaganu.
 2.  Przykrycie basenu – załóż plandekę winylową na swój basen, zanim liście zaczną opadać. Wybierz białą, wytrzymałą poli plandekę z powłoką UV, aby przykryć swój basen. Te plandeki chronią przed pleśnią i są wodoodporne.
 3.  Ochrona drewna opałowego – wraz ze wzrostem cen paliwa, wielu właścicieli domów myśli o wykorzystaniu tej zimy drewna jako opcjonalnego źródło ciepła. Utrzymuj drewno opałowe suche i wolne od lodu i śniegu, przykrywając stos drewna wytrzymałą brązowo-zieloną plandeką polietylenową. Są nieco trwalsze niż niebieska plandeka, więc lepiej znoszą wiatr oraz ciężar śniegu i lodu.
 4.  Pokrowce na meble ogrodowe – polecam do tego plandeki winylowe, są oddychające i wodoodporne. Dodatkowo, nie mają zapachu i nie plamią przedmiotów przechowywanych pod nimi, więc Twój taras i meble ogrodowe pozostaną w idealnym stanie.
 5.  Pokrowce na krzewy – kiedy ekipy drogowe rozrzucają sól na oblodzonych, pokrytych śniegiem drogach, może ona zniszczyć krzewy znajdujące się w pobliżu drogi. Chroń je przed solą, owijając je najpierw w płótno lub stare prześcieradła w celu izolacji, a następnie przykrywając je niebieską plandeką.
 6. Plandeka na taras lub patio – zasłony z przezroczystego PCV chronią przed deszczem, zimnym powietrzem, śniegiem i wiatrem, nie tracąc przy tym światła w słoneczny dzień.
 7.  Uszczelnienie drzwi tarasowychprzezroczyste zasłony z PCV wewnątrz lub na zewnątrz domu doskonale blokują zimne przeciągi bez blokowania światła słonecznego.
 8.  Pokrycie dachów – srebrna, wytrzymała plandeka polietylenowa UVR, bardzo dobrze sprawdzi się, aby chronić swój dom, dopóki dekarze nie będą mogli wykonywać swojej pracy, która jest utrudniona, a czasem niemożliwa podczas występowania bardzo niskich temperatur, śniegu czy lodu,
 9.  Pokrowce na łodzie i samochody – plandeka poliestrowa nie plami, nie ma zapachu, jest wodoodporna i nie przepuszcza wody, dzięki czemu doskonale nadaje się do ochrony Twoich pojazdów oraz ich wykończenia przed deszczem, śniegiem i lodem,
 10. Zimowy kemping – ognisko i grzejnik namiotowy zapewnią ci wystarczająco dużo ciepła, a ognioodporna płócienna plandeka sprawi, że sprzęt kempingowy pozostanie suchy. Przezroczyste plandeki idealnie nadają się do tworzenia osłon izolacyjnych, które blokują wiatr przy wejściu do namiotu lub zadaszeniu.
 11.  Plandeki na place budowy – projekty budowlane często trwają przez cały rok, a gdy jest chłodno i wietrznie, pracownikom może być zimno. Rozłóż przezroczyste plandeki z PCV, aby zablokować wiatr i zimne powietrze bez blokowania światła.
 12. Pokrowce na sprzęt sportowy – zabezpiecz letni sprzęt sportowy, taki jak rowery, quady, słupki bramkowe czy piłki na zimę. Przykryj je polietylenową plandeką, ponieważ jest to oddychająca tkanina, pleśń jest mało prawdopodobna, a sprzęt jest chroniony przed lodem i śniegiem,
 13. Plandeki na siano – utrzymuj uprawy w suchości, przykrywając bele plandekami winylowymi. Dach stodoły również może przeciekać, co może mieć negatywny skutek. Zachowaj suchość dzięki plandekom winylowym,
 14.  Ochrona stawu – ryby, żaby i żółwie osadzają się w mule na zimę, ale możesz również przykryć górę stawu, aby zapobiec wpadaniu innych niepotrzebnych rzeczy. Biała plandeka polietylenowa blokująca promieniowanie UV to doskonały wybór do przykrycia stawu.
 15.  Pokrowce na sprzęt rolniczy – może być on narażony na działanie czynników atmosferycznych przez całą zimę. Chroń go, przykrywając plandeką winylową. Woda nie przedostanie się, a plandeka umożliwia przepływ powietrza, zapobiegając kondensacji, która może prowadzić do rdzy.
 16.  Ochrona kurników – użyj przezroczystego PVC na zewnątrz ogrodzonego wybiegu kurniku, aby zablokować wiatry. Przykryj górną część wodoodporną plandeką winylową, a powietrze będzie mogło uchodzić, zapobiegając kondensacji. Wodoodporne pokrycie blokuje deszcz i zapobiega gromadzeniu się śniegu.
 17. Ochrona grilla – jeśli nie posiadasz miejsca, w którym mógłbyś schować swój sprzęt na okres zimowy, polecam przykrycie go wodoodporną plandeką, aby utrzymać go suchym i wolnym od lodu i śniegu.

Plandeki oferta 2024 – produkcja na wymiar

Poza odpowiednim doborem właściwości plandeki dla jej zastosowania, należy również zadbać o jej prawidłowy rozmiar. Jeśli pośród standardowych proponowanych wymiarów nie znajdujesz nic dla siebie, proponujemy wybór plandeki na wymiar, który pozwala na perfekcyjne dopasowanie materiału do Twoich potrzeb oraz docelowej aplikacji.

Skontaktuj się za mną, aby dowiedzieć się więcej i wybrać najlepszą plandekę. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Wycena plandek